Atrakcje

 

Camping Kątno - atrakcje

OKOLICZNE ATRAKCJE:

 1. PLAŻA

Naszą wizytówką niewątpliwie jest plaża gminna z którą bezpośrednio sąsiadujemy. Wyposażona jest w 2 mola, wiatę, miejsce na ognisko, stoły piknikowe, miejsca do cumowania łodzi oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Przyjazna dzieciom z łagodnie opadającym, piaszczystym dnem oraz specjalnie wyznaczonym (obojkowanym ) płytkim kąpieliskiem.

 1. SZELĄG WIELKI

Jedno z najpiękniejszych jezior mazurskich, malowniczo położone na obrzeżach rozległego kompleksu Lasów Taborskich z wyjątkowo przejrzystymi wodami, zamieszkałymi przez takie ryby jak : leszcz, sandacz, szczupak, okoń, płoć, lin oraz węgorz. Stanowi część odnogi szlaku Kanału Elbląskiego co oznacza, że z Szeląga Wielkiego poprzez liczne śluzy i pochylnie można dopłynąć aż do Morza Bałtyckiego. Idealne miejsce do uprawiania wszelkich sportów wodnych cichych jak i motorowych.

 1. LICZNE TRASY PIESZE I ROWEROWE

Doskonały sposób na aktywny wypoczynek pozwalający na najlepsze poznanie naszego regionu. Prowadzą one przez różnorodne lasy pełne grzybów, jagód etc., pola oraz wokół jezior co oddaje prawdziwe piękno naszych okolic.

 1. STADNINA KONI

W pobliżu naszego obiektu znajdują się dwie stadniny koni, oferujące kompleksowe usługi w zależności o umiejętności jeźdźców.

 1. PARK LINOWY W STARYCH JABŁONKACH
 1. OSTRÓDA

Miasteczko przyciągające do siebie turystów bogatym zapleczem rekreacyjnym:

 1. Żegluga Ostródzko- Elbląska oferująca liczne rejsy turystyczne w tym po Kanale Elbląskim
 2. Najdłuższy w Polsce wyciąg nart wodnych
 3. Aquapark

jak i rozrywkowym :

 1. Festiwal muzyki tanecznej
 2. Reggae festiwal.
 1. KANAŁ ELBLĄSKI

Najdłuższy kanał żaglowy w Polsce, który za pomocą pochylni i śluz łączy ze sobą jeziora i rzeki czego rezultatem jest miedzy innymi możliwość żeglowania np. z Szeląga Wielkiego aż po Bałtyk.Prawdziwą atrakcją są fragmenty szlaku gdzie statki transportowane są do następnego akwenu po specjalnych szynach – jadą po trawie.

 1. REZERWAT SOSNY TABORSKIEJ

Oddalony o 10 km rezerwat leśny mający na celu ochronę starodrzewia sosnowego- cenionego na całym świecie za wyjątkową wysokość oraz wytrzymałość. Na jego terenie znajduje się również pomnik przyrody – Sosna Taborska która liczy około 290 lat

Camping Kątno zmienia się dla Naszych Gości w Pajdę Mazur

PAJDA_MAZUR_logo_CMYK

Odwiedź naszą nową stronę www.pajdamazur.pl